DOGOUŠ.cz - Desiré

Dog(a)Dancing - Heroltice 10. - 13. 5. 2012

Jak se Dizzinka učila tancovat s paničkou a jak jim to hezky šlo. ;)

Letos jsme opět vyrazili do Heroltic na jeden z dalších zábavných víkendů, tentokrát na dogdancing, který vedla Anička Malířová.

Proč vlastně dogdancing? No, důvodů je více. ;) Jednak jsme si chtěli s Dizzčou, jakožto naším prvním hafanem, vyzkoušet vícero věcí a zjistit jakou cestou se vlastně v aktivitách se psem vydáme a co nás bude bavit.
Máme za sebou klasický výcvik sportovní kynologie (poslušnost, stopy i obranu), kde si Dizzinka s paničkou splnila náležitosti dvou zkoušek podle KJ, máme za sebou něco málo z vodní záchranařiny (tam bychom si ještě rádi vyzkoušeli sutiny a plochy pod vedením naší velké kamarádky Evy s Týnou, ale uvidíme), zkusili jsme si agility i obyčejné hry a zábavu se psem jako třeba stezka odvahy, jaké to je být asistenčním nebo celním psem apod. Coursing, flyball, frisbee a podobné míčko-střapco-lovící hry nás s ohledem na klouby příliš nelákají (z tohoto důvodu se Dizzinka ani více nebude věnovat agility, i když ji velmi baví), tak co ještě zbývá, co bychom si chtěli zkusit? Dogdancing! :-D
Druhak, ač doga není častým účastníkem podobných psích sportů, si myslíme, že když se chce, jde dělat i s obřím psem takřka všechno (záleží na jaké úrovni, samozřejmě), když to vás i psa baví.
A protože Dizzince už bude letos 5 let a začíná už pomalu být starší psí dámou (počítáno ze psího na lidský věk je to vlastně už skoro zdatná padesátnice), tak klasický výcvik začínáme pomaličku polehoučku vyměňovat spíše za zábavné aktivity, už toho vlastně po ní moc nechceme – výstavní kariéru jsme úspěšně zakončili, zkoušky nějaké splněné máme a poslouchat (ťuk, ťuk) poslouchá dobře a to budeme ale vyžadovat vždy, aby ukázala, že je správně vychovaná doží dáma. ;) Náš poslední cíl je, aby tu s námi ve zdraví a spokojeném aktivním životě byla ta naše granulka co nejdéle! Tak snad se nám i tohle splní.

dizzy-dogdancing12

Desiré Silva Tarok s paničkou tancují ;)

Jinak nám dogdancing šel, trénovali jsme v „dřeváku“ (dřevěná budova za potokem) společně s dalšími tanečníky šarpejem, boloňáčkem, amstafem a párkem kelpií a bylo to fajn. ;) Účastníků tedy nebylo hodně, což nám naprosto vyhovovalo a myslím, že i závěrečné vystoupení sklidilo velký úspěch! :)

Více i s dalšími fotkami a odkazy o dogdancingu s dogou se dozvíte na nemeckadoga.net v článku Dog(a)Dancing aneb tanec s dogou, který jsem již napsala, jinak zde je odkaz na fotkyna video ze závěrečného vystoupení Dizzinky.

««« Předchozí text: Jarní závod německých dog 21. 4. 2012 Následující text: Předsvatební focení s Dizzinkou na Bílé hoře »»»

Zúzi | 14. 5. 2012 Po 19.03 | Výcvik | trvalý odkaz | tisk | 963x